Pielęgnacja skóry – jak działa krem z kwasem azelainowym?

Krem z kwasem azelainowym jest od lat szeroko stosowany w Europie w leczeniu trądziku różowatego, trądziku i przebarwień. Został dokładnie przebadany przez dermatologów w celu poprawy wyglądu pacjentów z tymi schorzeniami. Delikatne właściwości złuszczające kremu pomagają zachować nawilżenie i zdrowy wygląd skóry.

Wiele osób ma wrażenie, że krem i żel z kwasem azelainowym to to samo. To nie mogło być dalsze od prawdy. Chociaż oba zabiegi są bardzo skuteczne w leczeniu poważnych problemów skórnych, bardzo się od siebie różnią. Jeśli nie jesteś profesjonalnym dermatologiem lub nie masz jasnego pojęcia, co zawiera krem lub żel z kwasem azelainowym, ważne jest, aby zrozumieć kryjącą się za nimi naukę. Wybierając odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry, możesz wyeliminować niektóre ze swoich obaw.

Przed zakupem jakiegokolwiek produktu do pielęgnacji skóry ważne jest skonsultowanie się z dermatologiem. Dermatolog zbada Twoją skórę i omówi, jakich produktów do pielęgnacji skóry powinieneś używać. Dowiesz się również, jak unikać niektórych składników, które mogą być dla Ciebie szkodliwe. Jeśli wybierzesz odpowiednią markę i zastosujesz się do zaleceń lekarza, przekonasz się, że krem i żel z kwasem azelainowym krem z kwasem azelainowym mogą być całkiem skuteczne w leczeniu różnych problemów skórnych.

krem purles 144 z kwasem azelainowym ma dwa podstawowe zastosowania. Pierwszym z nich jest leczenie łagodnego trądziku. Ten rodzaj trądziku jest znany jako zaskórniki. Tworzy drobne pryszcze lub zaskórniki, które łatwo usunąć tego typu kremem. Nie uszkadza otaczającej skóry i może być stosowany w wielu różnych stanach skóry. Jeśli masz sporadyczne zaskórniki lub zaskórniki, przekonasz się, że ten krem purles 144 może również leczyć te stany.

Innym powszechnym zastosowaniem tego typu kremu jest leczenie różnych infekcji skóry powierzchniowej. Możesz kupić ten krem w lokalnej aptece. Kwas azelainowy jest jednym ze składników aktywnych w tym miejscowym leczeniu. Działa poprzez niszczenie bakterii P acnes, które powodują ten stan. Należy jednak pamiętać, że tego leku nie można stosować na uszkodzoną skórę, podrażnioną lub bardzo suchą i łuszczącą się skórę.

Wiele osób pytało, dlaczego krem z kwasem azelainowym można stosować na skórę suchą lub tłustą. Odpowiedź tkwi w właściwościach tego składnika. Jest słabym inhibitorem bakterii P acnes, a więc ma niewielki wpływ na samą bakterię. W rzeczywistości większość miejscowych metod leczenia trądziku w ogóle nie jest ukierunkowana na bakterie, ponieważ mają one na celu zmniejszenie stanu zapalnego i obrzęku skóry z powodu infekcji.

Jeśli masz torbiel trądzikową, w tych zabiegach znajdziesz również kwas azelainowy. Kwas azelainowy skutecznie zmniejsza stan zapalny torbieli, co jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby pozbyć się torbieli. W większości przypadków wystarczy nałożyć krem raz lub dwa razy dziennie na dotknięty obszar. Inne powszechne zastosowania tych kremów obejmują zmniejszenie zaczerwienienia związanego z niektórymi postaciami trądziku, koją skórę po zabiegach kosmetycznych i leczenie poparzonej skóry. Jeśli masz bardzo suchą skórę, możesz sprawdzić, czy producent oferuje ten rodzaj kremu w ramach regularnej pielęgnacji skóry.

Niektórzy pytali o korzyści płynące ze stosowania tego rodzaju kremu na trądzik na oparzenia. Przede wszystkim ten rodzaj kremu ma właściwości przeciwzapalne. Ponieważ zmniejsza obrzęk i stan zapalny skóry, w efekcie zmniejszy to odczuwany przez Ciebie ból. Po drugie, żel z kwasem azelainowym może również zwiększyć elastyczność Twojej skóry. Oznacza to, że w przyszłości będziesz mieć gładszą skórę, ponieważ jednocześnie ją leczysz. Ponadto żel zapewni również nawilżenie twarzy podczas procesu gojenia.